Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zwycięstwo Michała Kwiatkowskiego w kolarskich Mistrzostwach Polski w Ostródzie

Fot. M. Wiśniewska

Michał Kwiatkowski (Sky) został po raz drugi w karierze mistrzem Polski elity w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego. Na finiszu z czteroosobowej czołówki w Ostródzie wyprzedził Macieja Bodnara (Bora-Hansgrohe) i Łukasza Owsiana (CCC Sprandi Polkowice).

Poprzednio Kwiatkowski zdobył ten tytuł w 2013 roku w Sobótce. W Ostródzie zrewanżował się Bodnarowi za porażkę poniesioną dwa dni wcześniej w jeździe indywidualnej na czas w Grunwaldzie.W przeciwieństwie do ubiegłorocznej rywalizacji w Gdyni, gdzie wyścig ułożył się po myśli zawodników CCC, a zwycięstwo odniósł Adrian Kurek, w niedzielę rządzili kolarze czołowych ekip World Tour. Nie wszyscy przyjechali na Mazury: zabrakło Rafała Majki, Pawła Poljańskiego (obaj Bora-Hansgrohe) i Tomasza Marczyńskiego (Lotto-Soudal).

Kolarze ścigali się na stosunkowo płaskiej, liczącej 20,4 km pętli wśród jezior, którą pokonywali dziesięciokrotnie. Na siódmej rundzie zaatakował Kwiatkowski, do którego po pewnym czasie dołączyli Gołaś, Bodnar i Owsian. Nie był to układ korzystny dla ekipy CCC, ale podopieczni Piotra Wadeckiego nie byli w stanie dogonić zgodnie współpracujących uczestników ucieczki, którzy w Ostródzie między sobą rozdzielili medale.

Kwiatkowski wystartuje więc w Tour de France w biało-czerwonej koszulce, a Bodnar taki trykot założy na etapie jazdy indywidualnej na czas. „Wielka Pętla” rozpocznie się w tym roku dwa tygodnie po mistrzostwach krajowych, czyli o tydzień później niż zwykle, a to z racji trwających w Rosji piłkarskich mistrzostw świata.

W wyścigu wystartowało 127 kolarzy. Sklasyfikowano 35.

Fot. M. Wiśniewska

Fot. M. Wiśniewska

Fot. M. Wiśniewska

Fot. M. Wiśniewska

Fot. M. Wiśniewska

Fot. M. Wiśniewska

Fot. M. Wiśniewska

 

Autor: PAP
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Michał Kwiatkowski
Małgorzata Jasińska i Maciej Bodnar najlepsi w czasówce wokół Pól Grunwaldu

Znakomita informacja dla kibiców z Warmii i Mazur napłynęła z Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, które rozgrywane są w Grunwaldzie i Ostródzie. Tytuł mistrzyni Polski w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV