DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Zwycięstwo Stomilu na zakończenie (ligowego) roku!

Trzy punkty dopisuje na swoje konto Stomil po wyjazdowej wygranej 2:1 z GKS-em Jastrzębie!

Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w 88 min. z rzutu karnego G. Lech. Brawo!

Była to siódma wygrana Stomilu w sezonie. Kluczowy jest jednak fakt ,,przełamania” piłkarzy Dumy Warmii, którzy wygrali po raz pierwszy od 28 września, gdy zainkasowali komplet punktów w wygranym 1:0 pojedynku z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

W tym roku biało-niebiescy rozegrają jeszcze jedno spotkanie. 5 grudnia (godz. 17:45) w 1/8 finału Pucharu Polski Stomil zagra w Legnicy z Miedzią. Trzymamy kciuki!!!

……………………

Powiedzieli po meczu

Trener Stomilu – Piotr Zajączkowski

To zwycięstwo przyszło w bardzo ważnym momencie z bardzo dobrym zespołem. Uważam, że w drugiej części spotkania mieliśmy zdecydowaną przewagę.

00:00 / 00:00

Trener Jastrzębian – Jarosław Skrobacz – podkreślał, że końcówka rundy wyjątkowo nie wyszła jego drużynie.

W mecz weszliśmy dobrze. Wydawało się, że do 30 minuty Stomil nie jest w stanie nic nam zrobić. Kontrowaliśmy ten mecz, były zalążki dobrych sytuacji. Druga połowa pod dyktando Stomilu, oni byli bardziej zdeterminowani.

Pierwszą bramkę dla Stomilu zdobył dziś Wojciech Hajda.

Moim zdaniem dzisiaj zasłużyliśmy na zwycięstwo, na które czekaliśmy już długo. Mamy dodatkową energię przed meczem pucharowym.

……………………..

GKS 1962 Jastrzębie Zdrój – Stomil Olsztyn 1:2 (1:1)
1:0 – J.Wróbel (3′), 1:1 – W.Hajda (29′), 1:2 – G.Lech (88′-karny)
GKS 1962 Jastrzębie: Mariusz Pawełek – Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Kamil Szymura, Dawid Gojny – Farid Ali, Łukasz Norkowski (58′ Daniel Liszka), Marek Mróz (83′ Michał Bojdys), Damian Tront, Kamil Jadach (59′ Patryk Skórecki) – Jakub Wróbel.
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Wiktor Biedrzycki, Jakub Mosakowski, Mateusz Gancarczyk – Eric Molloy, Wojciech Hajda, Jakub Tecław (59′ Waldemar Gancarczyk), Bartłomiej Niedziela (73′ Oktawian Skrzecz) – Artur Siemaszko (84′ Grzegorz Lech) Szymon Sobczak.

Klub piłkarski Warmia Olsztyn znalazł się na skraju upadku

Warmiacy zajmują ostatnie miejsce w tabeli Forbet 4. ligi. Dodatkowo zespół oddał w tym sezonie już dwa mecze walkowerem. Trzeci walkower oznacza wykluczenie z rozgrywek. W...