DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Zwycięstwo uciekło w ostatniej minucie meczu. Stomil zremisował z GKS-em Jastrzębie

Stomil Olsztyn – GKS Jastrzębie. Fot. M.Świniarski

Kilkanaście sekund dzieliło piłkarzy Stomilu Olsztyn od kolejnego 1-ligowego zwycięstwa.

Stomil Olsztyn – GKS Jastrzębie 1:1 (1:0)

Biało – niebiescy prowadzili z GKS-em Jastrzębie 1:0 po trafieniu Szymon a Sobczak a w 36 minucie. Goście jednak zdominowali grę w drugiej połowie i w 4 minucie doliczonego czasu gry wyrównali po rzucie wolnym, a szczęśliwym strzelcem okazał się Adam Wolniewicz.

Trener Stomilu Piotr Zajączkowski docenia jednak punkt.

00:00 / 00:00

Kontuzja Pawła Głowackiego wygląda na poważniejszą. Najczarniejszy scenariusz zakłada, że olsztyński pomocnik może nie zagrać do końca sezonu.

Mimo strzelonej bramki, daleki od radości był Szymon Sobczak.

Kapitan Stomilu Janusz Bucholc podkreślił, że druga połowa była bardzo słaba. Jego zdaniem, faul odgwizdany w ostatniej sekundzie spotkania to kuriozum.

Trener GKS-u Jarosław Skrobacz, zaczął konferencję prasową od miłych słów skierowanych do kibiców Stomilu.

Bramki

• Szymon Sobczak w 36 minucie spotkania
  • Adam Wolniewicz w doliczonym czasie

Żółte kartki

• Stomil Olsztyn: Janusz Bucholc, Jakub Mosakowski, Płamen Kraczunow
  • GKS Jastrzębie: Maciej Spychała, Adam Wolniewicz.

Spotkanie w Olsztynie sędziował Jacek Małyszek z Lublina. Mecz obejrzało prawie 2,5 tysiąca widzów. W kolejnym spotkaniu Stomil Olsztyn ponownie zagra u siebie. Do stolicy Warmii i Mazur przyjedzie Chojniczanka Chojnice.

Autor: M.Świniarski/PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w piłka nożna, mecz, Stomil Olsztyn, remis
Stomil Olsztyn przed kolejnym ważnym meczem. „GKS Jastrzębie to poukładany zespół, czeka nas trudna przeprawa”

Przed piłkarzami pierwszoligowego Stomilu kolejny ważny mecz. Po dwóch zwycięstwach i dwóch remisach - w tym jednym z liderem - tym razem na własnym boisku olsztynianie...