Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zwycięzcy zawodów matematycznych mają prawo do indeksu na UWM

Dni otwartych drzwi na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM, fot. uwm.edu.pl

Uznanie i indeks na Wydział Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie – to trofea zwycięzców 15. Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych.

W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Warmii i Mazur, nagrodzono także nauczycieli matematyki ze szkół w regionie. Bez matematyki świat wokół nas by nie istniał – przypomina dr Zbigniew Paprzycki z Wydziału Matematyki i Informatyki UWM. Nikt kawałka mostu by nie zbudował, matematyka uczy precyzyjnego myślenia – dodaje. Z prawa do indeksu cieszy się Michał Król z LO w Biskupcu.

Bez matematyki ani rusz, wszystkie nauczycielki języka polskiego w LO w Olecku są po klasie matematyczno-fizycznej. Matematyka pomagała im logicznie myśleć, organizować pracę – przekonuje Elżbieta Guziejko z LO w Olecku.

Posłuchaj relacji Mai Kwiatkowskiej.

00:00 / 00:00

Zawody trwały od listopada minionego roku, finał odbył się na UWM. Organizatorem był Wydział Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie.
M. Kwiatkowska/asocha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, UWM, matematyka
Od poniedziałku zmiana organizacji ruchu na Towarowej w Olsztynie

Dziś (5 czerwca) zostaje zamknięta kolejna część jezdni - przy moście nad torami. Wykonawca zamknie dwa pasy jezdni od wiaduktu w kierunku OBI, ruch w obie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV