Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zwykły-niezwykły dzień dla policjantów z Warmii i Mazur. Dlaczego zapamiętają 4 września 2019 roku?

Fot. Kinga Grabowska

Czwarty września okazał się dla warmińsko-mazurskich policjantów dniem szczególnym.

Po raz pierwszy do kilku miesięcy nie było żadnego wypadku drogowego oraz ofiary śmiertelnej na Warmii i Mazurach – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

Zeszłoroczne policyjne statystyki są bardzo złe.W 2018 roku na terenie województwa warmińsko-mazurskiego było prawie 1300 wypadków drogowych, w których zginęło 140 osób. W całej Polsce wypadków było ponad 31,5 tysięcy, z czego ponad 2 600 ze skutkiem śmiertelnym.

W dalszym ciągu głównymi przyczynami tragedii na drogach jest nadmierna prędkość, brawura i przecenianie swoich umiejętności. Policjanci podkreślają, że najwięcej wypadków drogowych jest przy dobrych warunkach atmosferycznych i widoczności. Wtedy kierowcy czują większy komfort jazdy i rozwijają większe prędkości.

Najbezpieczniejszym państwem w UE pod względem wypadkowości jest Szwecja. Najgorzej radzą sobie Bułgaria, Rumunia oraz Łotwa, a tuż za nią znalazł się nasz kraj.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadki
Policja przedstawiła statystyki wypadków podczas wakacji. Jest bezpieczniej niż rok temu

506 osób zginęło na polskich drogach od początku wakacji. Wszystkich wypadków było blisko pięć i pół tysiąca. Jak powiedział komisarz Robert Opas z Komendy Głównej Policji,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV