Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Życie nie toczy się tylko w sieci

„Ucieczka w cyberprzestrzeń – przyczyny i skutki uzależnień”, to tytuł debaty, która odbyła się we wtorek 5.11. w zespole szkół nr 2 w Szczytnie.

Debatę zorganizowały władze powiatu szczycieńskiego, miasta Szczytno oraz komenda wojewódzka policji w Olsztynie. Licznie przybyłą młodzież, głównie uczniów gimnazjów, przed nieprzemyślanymi krokami w sieci przestrzegał komendant wojewódzki policji nadinspektor Józef Gdański.

00:00 / 00:00

Debata ma uświadomić młodzieży, ale też i rodzicom uczniów z naszego powiatu, że życie nie toczy się tylko w sieci – mówił starosta szczycieński Jarosław Matłach.

00:00 / 00:00

Głos zabierali specjaliści internetowi, policjanci, uczniowie i pedagodzy szkolni. Rozmawiano o nielegalnym ściąganiu plików, kradzieżach internetowych, nękaniu przez internet czy telefon komórkowy czyli stalkingu i o uzależnieniu od internetu.

Debata odbyła się po raz drugi i według zapewnień organizatorów młodzież będzie mogła wziąć udział następnych tego typu spotkaniach. (

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sieć, debata, gdański
„Kieruj się miłością na drodze i noś odblaski”

Taka idea przyświeca akcji, którą rozpoczęli wspólnie warmińsko mazurscy policjanci i księża. Podczas wieczornej mszy świętej we wtorek 15.10. w kościele w podolsztyńskim Bartągu inaugurującej akcję...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV