Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Żyjemy w XXI wieku, lata zniewolenia sąsiednich narodów minęły”. L. Krasulski o wątpliwościach UE ws. Mierzei Wiślanej

fot. Przemysław Getka

Realizacja kanału i drogi wodnej z Bałtyku na Zalew Wiślany nie jest zagrożona – potwierdził w Porannych pytaniach Leonard Krasulski. Poseł PiS odniósł się również do wizyty wiceministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Wojciecha Maksymowicza w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej.

Leonard Krasulski zapewnił, że budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną idzie zgodnie z planem, a łagodna zima pozwala nawet wyprzedzać harmonogram. Prace trwały dotąd od strony morza. Teraz zaczną się na rzece Elbląg

Wcześniej robiono inne prace na Mierzei Wiślanej, natomiast teraz rozpoczynają się na rzece Elbląg. Teraz będzie to bardzo widoczne

– zwrócił uwagę poseł Krasulski.

Chodzi o pogłębianie toru wodnego wyznaczonego na rzece do Portu Morskiego w Elblągu. Leonard Krasulski nie podziela też obaw parlamentarzystów opozycji, którzy mówią o tym, że budowę może wstrzymać Unia Europejska:

Żyjemy w XXI wieku. Lata zniewolenia sąsiednich narodów minęły. Czujmy się dumni, że żyjemy w wolnym kraju.

Gość Porannych pytań uważa również, że rosną szanse Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej na utworzenie wydziału lekarskiego. Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Wojciech Maksymowicz zapoznał się z bazą dydaktyczną uczelni i jej możliwościami organizacyjnymi.

– Przyznał, że jest pod wrażeniem – dodaje elbląski poseł Prawa i Sprawiedliwości:

Zarówno w Radomiu, jak i Warszawie również miał kontakt z nowo powstałymi wydziałami i wie, o czym mówi. O ile wcześniej uważałem pana ministra za przeciwnika powstawania nowych wydziałów lekarskich, tak teraz chyba się rozumiemy.

Przy okazji spotkania pojawił się jeszcze jeden wspólny projekt z Ministerstwem Zdrowia. Jak informuje Leonard Krasulski, jest duża szansa, że w Elblągu będzie filia kliniki Budzik:

To bardzo realny pomysł, zarówno z pomocą Budzika, jak i resortu zdrowia, który buduje tego typu klinikę w Warszawie. Niezależnie, gdzie będzie się mieścić ta filia, to Budzik w Elblągu powstanie.

Pod uwagę brany jest Wojewódzki Szpital Zespolony lub Szpital Miejski im. Jana Pawła II.

Posłuchaj rozmowy Miry Stankiewicz z Leonardem Krasulskim

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Unia Europejska, przekop, Mierzeja Wiślana
Wybory prezydenckie, przyjęty budżet państwa i walentynkowy happening przy Mierzei Wiślanej. Obejrzyj audycję My, Wy, Oni

Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego w audycji My, Wy, Oni byli: Piotr Lisiecki - Konfederacja, Edward Pietrulewicz- Polskie Stronnictwo Ludowe, Bartosz Grucela - Partia Razem, Anna Wasilewska -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV